Palkitut

VILPAS BASKETBALL HALL OF FAME

1. Leo Järvinen (2016)

2. Juhani Lindvall (2016)

3. Jarmo Rannikko (2016)

4. Kauko Lindholm (2016)

5. Raimo Laaksonen (2016)

 

RAIMO LAAKSOSEN MUISTOPALKINTO (pitkäaikainen työ seuran hyväksi)

2007 Mikko Viitanen

2008 Keijo Poutiainen

2009 Jarmo Vihiniemi

2010 Pasi Järvinen

2011 Tero Järvinen

2012 Tommi Sainio

2013 Sakke Ojala

2014 Jukka Palokankare

2015 Tiina Pelander

2016 Jari Laurila

2017 Antero Jokinen

 

 

VUODEN VALMENTAJA

2001 Pasi Järvinen

2002 Tommi Sainio, Christian Antila

2005 Harri Laiho

2006 Tero Lautiala

2007 Marko Lindholm

2010 Marko Vihiniemi, Antti Järveläinen

2011 Tero Järvinen

2012 Antti Järveläinen

2013 Tero Leppänen

2014 Toni Nyman, Ismo Saarinen

2015 Juuso Sainio, Ville-Matti Nummila

2016 Sami Lähteenlahti, Antti Hilke, Arto Korpinen

2017 Esa Mäkynen, Ari Vihiniemi, Tomi Himberg, Jukka Kataja

 

 

VUODEN JUNIORIVALMENTAJA (Nuori Suomi)

2011 Ismo Saarinen

2012 Marko Vihiniemi

2013 Kari Aaltonen

2014 Antti Hilke

2015 Marko Lehti, Mikko Hilska

2016 Mikko Viitanen

2017 Tiina Pelander, Eveliina Nurminen, Sami Sallinen

 

 

VUODEN EROTUOMARI

2010 Timo Vento

2011 Pekka Mäenpää

2012 Lorik Qerimi

2013 Timo Niitynperä

 

 

JUHANI LINDVALL PALKINTO (kehittynein C-juniori)

2009 Waltteri Vihiniemi

2010 Riku Laine

2011 Miro Patrakka

2012 Tuomas Saarinen

2013 Werneri Vihiniemi

2014 Jesse Takala

2015 Jerry Räkköläinen

2016 Timur Emaldynov

2017 Kalle Määttänen

 

 

JUKKA KATAJA PALKINTO

2016 Alex Romu

2017 Jimi Aho

 

 

LUPAAVIN TYTTÖ

1999 Miia Vihiniemi

2000 Maija-Leena Kaltiokallio

2001 Ida Alm

2002 Sini Rintakoski

2003 Riikka Nieminen

2004 Maija-Leena Kaltiokallio

2005 Maria Kiiveri

2006 Tuisku Härmä

2007 Maria Kiiveri

2008 Sofia Pelander

2009 Essi Iivonen

2010 Sofia Pelander

2011 Elli Koskinen

2012 Helmi Tulonen

2013 Essi Tyynelä

2014 Iida Helskyaho

2015 Essi Tyynelä

2016 Greta Tammi

2017 Iina Arell

 

 

LUPAAVIN POIKA

1999 Kalle Lausti

2000 Lauri Järvinen

2001 Antti Rindell

2002 Olli Tång

2003 Tuomas Tenkanen

2004 Pekka Lammi

2005 Lauri Tiainen

2006 Roope Ahonen

2007 Joni Tapio

2008 Joona Vento

2009 Riku Ahonen

2010 Jere Aalto

2011 Riku Lehto

2102 Olli Kanerva

2013 Miro Patrakka

2014 Tuomas Saarinen

2015 Mikael Saari

2016 Patrik Poutiainen

2017 Timur Emaldynov

 

 

ESIMERKILLISIN TYTTÖ

1999 Saana Kaskinen

2000 Aino Laaksonen

2001 Riikka Aakula

2002 Aino Laaksonen

2003 Jasmiina Aalto

2004 Jenna Nieminen

2005 Ida Alm

2006 Elli Junkkarinen

2007 Roosa Järvinen

2008 Eveliina Vaanela

2009 Sofia Pelander

2010 Essi Iivonen

2011 Emmi Iivonen

2012 Rilla Tammi

2013 Elina Määttänen

2014 Evelina Nurminen

2015 Matilda Niinikoski

2016 Tuisku Huolila

2017 Viliina Virtanen

 

 

ESIMERKILLISIN POIKA

1999 Jani Tuominen

2000 Niilo Merilä

2001 Jesse Jokinen

2002 Olli Takala

2003 Marko Vihiniemi

2004 Joni Järvinen

2005 Lauri Putkonen

2006 Janne Kirjanvainen

2007 Mikko Heinonen

2008 Ilmari Kallio

2009 Juhi Ketonen

2010 Jani Koskinen

2011 Waltteri Vihiniemi

2012 Henry Hukkanen

2013 Jesse Räkköläinen

2014 Leevi Nurmi

2015 Tuomas Saarinen

2016 Lasse Soljama

2017 Niko Huoponen